Alberto Sego Parfüm
Limon

Limon

Bergamot

Bergamot

Aldehitler

Aldehitler

Iris

Iris

Yasemin

Yasemin

Gül

Gül

Kehribar

Kehribar

Vanilya

Vanilya

Paçuli

Paçuli

üst nota oranı
Üst Nota

% 40

orta nota oranı
Orta Nota

% 40

alt nota oranı
Alt Nota

% 20

65

20-50

2015

2698

skor
kalıcılık ve farkedilirlik Kalıcılık ve Farkediliklik
kalıcılık

% 65

KALICILIK
farkedilirlik

% 64

FARKEDİLİRLİK

beğenen Beğeni Oranı
beğenen

% 100

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 0

BEĞENMEDİ

mevsim Hangi Mevsime Uygun?
ilkbahar

% 0

İLKBAHAR
yaz

% 0

YAZ
sonbahar

% 100

SONBAHAR
kış

% 0

KIŞ

günlük Günlük Kullanım
gündüz

% 0

GÜNDÜZ
gece

% 100

GECE

Imari Bayan Parfüm Nasıl?
Lütfen kullanmış olduğunuz veya kullanmayı düşündüğünüz bu parfüm ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşınız. Bu sayede sizden sonra gelen ziyaretçilerimize değerli yorumlarınızı gösterip, Imari parfüm ile ilgili doğru karar vermelerinde yardımcı olabiliriz. Unutmayınız bilgi paylaştıkça güzeldir.
pembe
"Sevgili klasiğimin yeniden düzenlenmesi hakkında şüphelerim vardı. Eski şişeyi tercih ederim ama biraz tarihli ve daha genç bir pazarı hedeflediklerini düşünüyorum. Gücün hala eskisine yakın olduğunu ve tüm gün sürdüğünü söylemekten memnuniyet duyuyorum. Burdaki kalıcılığın azaldığını söyleyenlere de şaşırdım. Belki de ten ile alakalıdır. Daha güçlü bir gül notası ve daha pudralı bir vanilya olan orijinal imari tabiki ilk tercihim ama buda güzel.
princess
Çok doğru olmayan notalar :( Bu site için demiyorum. Avon markasının resmi sitesine istinaden yaptım bu yorumu. Burdaki bence birebir uyumlu. Ve imariyi sevmedim. Orkide kesinlikle hakim ama ben orkide sevmem.
iremcanta
Sık sık Avon müşterisi olarak ürünlerini aldığımı belirtsem de bunun bir reformasyon olduğunu anlamadım ... Sadece yeni bir şişe olduğunu düşündüm. İçeriğin aynı olduğunu düşündüm. Şimdi ben burada değerlendirmeleri okuyarak yeni bir şişe daha almayı düşünüyorum.
Elissa
Uzun zamandır etrafta gezinen ve pek çoğu kadının favorisi ama midem bulanıyor artık. Baharatlı oryantal olarak tanımlayabilirim ve bu kategorideki bazı kokuları takdir edersem burnum için çok tarihli, çok ağır ve çok baharatlı. Bazı eski kokuları hatırlatıyor. Oryantal ve eski diye kısaca tanımlayabileceğim bir Avon modeli işte.
happygirl
Kullandıktan sonra belirtmem gerekirse en çok tercih ettiğim parfüm kesinlikle imari değil ve olmayacakta. İlk kokusu ağır bir meyveli içeriğe sahipti. Narenciyenin kokusunu alabiliyorum. Koyu güllerden sonra ve diğer kokulardan sonra kokusuyla baştan çıkarıcı bir parfümü oturması sonrası hissedebilirsiniz. Sıkınca sanki tropik bir adada yaşıyorum ve onun yaz mevsimi içerisindeyim ... Uzun süre kaldığını söyleyemem, bileklerimde ve kıyafetlerimde özellikle çok zayıf kalıyor. Bu parfüm koleksiyonumun arasında kalabilir ama kat kat ötesi güzel parfümleri sayabilirim. Fiyatına göre fena zayılmaz bir model.
feriha
Tozlu, temiz, taze, sabunlu ...... ooooh mis gibi güzel bence. Yazarken bu yorumu üzerime sıkıp ta yazdım. İnanın beğeneceksiniz. Temiz duş almış gibi kokuyorum. Ancak ilk zamanlar aldığım daha bir hoştu biraz değiştirmiş firma sanırım. Orjinal çok daha ağırdı ve hatırlayabildiğim daha çiçekli bir kokuya sahipti. Bu ise çoğunlukla temiz bir koku. Uzun kalmıyor maalesef. Ben krem ile birlikte uyguluyorum günü kurtarır gibi oluyor. Sadece sevdiğimi belirtebilirim.
derya
Eski moda baharatlı ve oryantal. 70'lerin 80'lerin kokusu olan çoğu parfüm gibi, bu da uzun ömürlü ve silik. Seksi olmayacak bir çağın parfümü. Biraz eskiyi andırıyor. Arkadaşlarım nefret ediyor :(
beren
Birisi eğer nostaljik bir koku arıyorsa evet işte bunun kokusu. Büyükannenin dolabına dolanan güveler, tembel bir pazar öğleden sonra masanın etrafında dedikodu yapan yaşlı teyzeler ve kuruyan ve kenarlarında biraz kabuklu olan eski banyo sabunu. Daha başka ne türlü anlatabilirim ki :D ama muhteşem ya ...
Begum
Bugün postayla imarimi aldım ve kesinlikle yeniden oluşturulduğunu söyleyebilirim. Uzun ömürlü olması kesinlikle orijinaline kıyasla bir şakadır. Bu, Imari'nin sulanmış hali gibi. Formülü açıkça değiştirilmiş. Avon sen ne yaptın bu güzeli parfüme. Tutuldu diye kötüleştirmek zorundamısın. Orijinalin çok güçlü ve karmaşık olduğunu hatırlıyorum. Derin, zengin ve sandal ağacı çok belirleyiciydi. Yakın gelecekte vintage bir şişe alacağım çünkü benim için bu orijinalin ruhunu yansıtmıyor. Çoğu parfüm firması neden hep bu şekilde davranıyor. Kar amaçlı hep düşünürseniz benim gibi müşterilerinizi kaybedersiniz sayın AVON.

Türkiye'de parfüm analizi denince akla gelen ilk web adresi olmaktan gurur duyuyoruz! Türkiye'de parfümün online adresi, onlarca kategoride bulunan ürün bilgilerini milyonlarca ziyaretçiye ulaştırılıyor. İstediğiniz markayı sitemizde bulabilir ve markaya ait olan tüm ürünleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Hatta kokuların kalıcılık, farkedilirlik, kullanım şekilleri ve bir çok detayı ile ilgili oylama yapabilir, sizlerde yeni gelecek olan ziyaretçilerimize yorumlarınız ile bilgi sunabilir, bunları tüm dünya ile paylaşabilirsiniz. Parfüm alışverişi, en çok hassasiyet isteyen ve sağlık konusunda duyarlı olmamız gereken bir ürün. Sitemize hiç bir sahte kokunun ve markanın tanıtımı yapılmaz. Bu ürünler ile ilgili hiç bir analiz verisi sunulmaz ve içerik eklenmez. Sitemize ister form doldurarak üye olabilir, isterseniz facebook ve twitter hesabınız ile hemen giriş yapabilirsiniz. Rahatsız edilmemek adına kendinize yeni bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Her aylık düzenlenmekte olan en iyiler kategorisinden bilgi alabilirsiniz. Bu kategorilerde parfümler her ay editörlerimiz tarafından seçilmiş en iyi 4 parfüm seçilmekte ve bunlar ile ilgili yorumlar yapılmakta, çeşitli bilgiler sunulmaktadır. Makaleler ve haberler kısmında sitemiz ile ilgili gelişen yenilikler ve diğer parfüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Soru sormak veya teknik destek almak isterseniz alt kısımda bulunan menüde iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Parfümlerin fiyatı, fiyatları, yorum ve yorumları, nasıl oldukları ile ilgili ve kullananlar hakkında yaptığınız arama formları ile ilgili en detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda parfümlerin ülke için fiyat analizleri ve özel fiyatları hakkında da bilgiler sunulacaktır.